Raport InfoDług Luty 2011

Jak pokazują dane z najnowszej 15 edycji InfoDługu, kwota zaległego zadłużenia osób, które spóźniają się ze spłacaniem swoich zobowiązań regularnie rośnie. W lutym kwota zaległego zadłużenia wyniosła 28,21 miliarda złotych.

Kwota ta wzrosła o ponad 12% w porównaniu z listopadem 2010 i aż 68% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Zobowiązania te wynikają m.in. z niezapłaconych rachunków za energię elektryczną, gaz, usługi telekomunikacyjne, czynsz za mieszkanie z tytułu alimentów, a także z niespłacanych kredytów hipotecznych i konsumpcyjnych.

Kwota zaległego zadłużenia

Przekroczona została kolejna bariera - liczba osób które nie regulują swoich zobowiązań w terminie wynosi w tej chwili 2,035 miliona. W ostatnim kwartale dynamika wzrostu zadłużenia (12%) była ponad sześciokrotnie wyższa od dynamiki przyrostu liczby osób nieterminowo płacących swoje zobowiązania (2,49%). Tempo wzrostu liczby osób zadłużonych maleje. Zgodnie z danymi opublikowanymi rok wcześniej, w lutym 2010 roku, liczba klientów podwyższonego ryzyka wynosiła 1 727 595. W ciągu roku przybyło zatem 370 965 nowych dłużników, co oznacza przyrost o 17,8%.

liczba osób które nie regulują swoich zobowiązań w terminie

Listę 10 największych dłużników (osób fizycznych) otwiera mieszkaniec województwa mazowieckiego, którego ogólna suma zadłużenia wynosi ponad 87 milionów złotych. Kwota zadłużenia drugiej osoby na liście jest już zdecydowanie mniejsza i wynosi „zaledwie” 35,5 miliona zł, natomiast trzeciej ponad 32 miliony. We wszystkich przypadkach źródłem zadłużenia są niespłacone kredyty na zakup towarów, usług, papierów wartościowych, pożyczki i kredyty mieszkaniowe.

Lista 10 największych dłużników

W Polsce jest dokładnie 837 236 kobiet, które zalegają ze swoimi płatnościami. Kobietą, która ma największe przeterminowane zadłużenie jest mieszkanka województwa mazowieckiego, wartość jej zaległości wynosi ponad 35,5 miliona złotych - jest więc drugą osobą na liście najbardziej zadłużonych Polaków. Kobiety stanowią zdecydowanie mniejszą grupę zalegających dłużników niż mężczyźni, średnio dla całej Polski to 41% ogółu dłużników. Co ciekawe w poszczególnych województwach wynik jest bardzo bliski średniej, taki podział jest stałym zjawiskiem w całym kraju.

Płeć dłużników

Pobierz: Raport InfoDług Luty 2011.
Eksport do PDFEksport do HTML    Data dodania: 2011-03-30 (Ostatnia zmiana: 2011-03-30)

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Imię i nazwisko (*):
Adres e-mail (*):
Email nie będzie wyświetlany na stronie
Treść komentarza (*):
Przepisz kod (*): Captcha
Powrót

Komentarze

Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:



Okres "od":


Okres "do":




Wybrane wpisy z bazy firm

Zasięg działania:
Windykacja za odsetki, skup niezapłaconych faktur i not odsetkowych, wywiad gospodarczy, kompleksowa obsługa prawna, monitoring płatności, pieczęć prewencyjna, restrukturyzacja zobowiązań.

Zasięg działania: Polska