Wzrost zysku netto Grupy GetBack w I półroczu 2015 roku

Zysk netto Grupy GetBack, wzrósł w I półroczu 2015 o 215 procent do 54 milionów PLN, a przychody grupy wzrosły wobec I półrocza 2014 roku o 137 procent do 93 milionów PLN.

 

Wiceprezes Zarządu GetBack Paweł Trybuchowski tak komentuje wyniki: – To udane półrocze jest wynikiem konsekwentnej realizacji naszej strategii opartej na 3 filarach: zakupie portfeli na własność, obsłudze klientów globalnych oraz affluent (zamożnych). Planujemy w najbliższych miesiącach kontynuować tę strategię i liczymy na systematyczny wzrost wyników. Już teraz jesteśmy jednym z głównych graczy na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami i naszym celem jest umocnienie tej pozycji.

Pierwszy filar działalności Grupy GetBack, czyli obsługa własnych portfeli wierzytelności, odpowiada za 45 proc. sprzedaży, natomiast pozostałe dwa filary (portfele klientów zamożnych i globalnych) to 55 proc. sprzedaży w Grupie GetBack. Spółce GetBack udało się zwiększyć miesięczne odzyski do poziomu 25 mln PLN, natomiast dzienny odzysk długów przekroczył w I półroczu 1,2 mln PLN.

Strategia efektywnego zarządzania wierzytelnościami mogła być realizowana także dzięki takim rozwiązaniom jak: wprowadzenie nowych technologii do windykacji, nowatorskie techniki organizacyjne czy zaproszenie konkurentów do współpracy. To ostatnie wydarzenie było pionierskim krokiem na polskim rynku. GetBack w I półroczu 2015 r. dokończył transakcję zakupu portfela wierzytelności od Getin Noble Banku przy udziale międzynarodowego inwestora – PRA Group. W wyniku tej transakcji GetBack został jednym z serwiserów portfela wierzytelności o wartości nominalnej 1,1 mld PLN.

W I półroczu 2015 r. GetBack dokonał wyceny (w znaczeniu analizy wartości portfeli i rekomendacji ich zakupu) łącznie 161 portfeli, z czego zakupiono w przetargach 28 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej ponad 2,3 mld PLN. Spośród innych osiągnięć GetBack w minionym półroczu warto zwrócić uwagę na fakt, że spółka obsługuje już 8 funduszy sekurytyzacyjnych na podstawie zawartych umów na zarządzanie całością lub częścią portfela inwestycyjnego. W omawianym okresie spółka została także członkiem prestiżowej Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Dalsze plany rozwoju Grupy GetBack obejmują umacnianie funduszy zamkniętych m.in. poprzez pozyskiwanie dużych portfeli wierzytelności, budowę konsorcjum oraz wykorzystywanie innowacyjnych sposobów przeprowadzania transakcji zakupu portfeli wierzytelności, które pozwalają na optymalizację kosztową, prawną i podatkową. – Planujemy także poszerzać obsługę konsumentów pobierających towar lub usługę z odroczonym terminem płatności, w tym również wierzytelności zabezpieczonych hipoteką, a także pozyskać doświadczenie w obszarze windykacji dłużników pochodzących z sektora biznesowego – zapowiada wiceprezes Trybuchowski.

Informacje o GetBack S. A.

Spółka powstała w lutym 2012 r. i dzięki dynamicznemu rozwojowi udało jej się wejść do czołówki branży w Polsce. GetBack S.A. prowadzi działalność operacyjną polegającą na windykacji wierzytelności własnych nabytych od podmiotów trzecich, windykacji na zlecenie oraz windykacji portfeli wierzytelności w ramach zarządzania sekurytyzacyjnymi wierzytelnościami funduszy inwestycyjnych. GetBack S.A. dysponuje także własną kancelarią prawną. Od marca 2014 roku Grupa GetBack jest obecna również na rynku rumuńskim.  

Eksport do PDFEksport do HTML    Data dodania: 2015-08-20 (Ostatnia zmiana: 2015-08-20)
Szukaj firm windykacyjnych
Nazwa firmy:
Kwota windykacji:
Obszar geograficzny:

Kalkulatory

Kwota:



Okres "od":


Okres "do":




Wybrane wpisy z bazy firm
W Różalski Windykacja akcentujemy istotę działań prewencyjnych, czyli takich które zapobiegają powstawaniu przeterminowanych należności, w działaniach mediacyjnych i windykacyjnych nie tracimy czasu!

Zasięg działania: Polska
Windykacja za odsetki, skup niezapłaconych faktur i not odsetkowych, wywiad gospodarczy, kompleksowa obsługa prawna, monitoring płatności, pieczęć prewencyjna, restrukturyzacja zobowiązań.

Zasięg działania: Polska